1975 senesinde aktif olarak iş hayatıma başladığımda; bir avuç personelle yola çıkıp ufak çaplı yol projeleri yaparken, bugün kurumsal bir yapı kazandırmış olduğumuz firmamızda bini aşkın çalışanımızla, ülkenin önemli karayolları, demiryolları, tünel ve baraj projelerine imzamızı atmaktayız. Deneyimli kadromuz, iş tecrübemiz ve güçlü, modern makine ekipman yapımızla,sektörünün en iyisi olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, kendimize kaliteli hizmet vermeyi görev edindik ve birçok projeyi de zamanından önce eksiksiz olarak teslim ederek ilgili kişi ve kuruluşların takdirlerini kazandık. Geçmişte edindiğimiz tecrübeyi gelecek nesillere aktarmayı ve yeni iş alanlarına açılmayı büyük bir heyecan ve istekle bekleyen kadromuz ile çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu yolda bize destek veren tüm çalışma arkadaşlarımıza ve hedeflerimizin gerçekleştirilmesine katkıda bulunan herkese tüm kalbimle teşekkür ederim.


Bergiz Grup Yönetim Kurulu BaşkanıFirmamız: 1975 Yılında Tutum Ailesi Tarafından Tutumlu İnşaat Adıyla Kurulmuştur.

İlk olarak, Gaziantep Havaalanı Projesinde taşeron olarak görev alınmış, alınan işler taahhüt edilen sürede ve başarılı sonuçlarla teslim edilmiştir. Firma, 1976 yılında müteahhitliğe başlamış ve Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı Projesi gibi yine önemli ve büyük bir projede, Gaziantep-Araban bölgesinde yapılan çalışmalarda, Astaldi S.P.A.’nın taşeronu olarak görev almış, alınan işler yine zamanında ve başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Firmamız, buna benzer daha birçok projede sergilemiş olduğu hızlı ve başarılı hizmetlerle kısa zamanda sektörde kendini göstermeye başlamış ve en önemlisi piyasanın yüksek güvenini kazanmayı başarmıştır.


1985 yılına gelindiğinde İsmet TUTUMLU, sektörde edindiği yüksek tecrübe ve birikimin verdiği cesaretle ‘yola tek başına devam etme’ kararı almış ve yoluna İsmet Tutumlu İnşaat olarak devam etmiştir. 1994 yılında ise kurumsallaşmanın ilk hamlesi olarak şahıs firmasını, tüzel kişiliğe çevirmiş ve adını ise BERGİZ İNŞAAT koymuştur. Firmamız,kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu istikrarlı performansıyla sürdürülebilir bir büyüme örneği sergilemiş ve Türkiye’nin güçlü ve saygın şirketleri arasındaki yerini almıştır. Kuruluşunu izleyen ilk yıllarda; altyapı işlerine önem veren BERGİZ İNŞAAT resmi kurumlara bağlı olarak yaptırılan; barajlar, göletler, sulama tesisleri, boru hatları, iletim tünelleri, yol inşaatları, otoyollar ve köy yolları yapım projelerini üstlenmiştir.


Daha sonra ağırlıklı olarak karayolu inşaatı ve bitümlü sıcak karışım(BSK) işlerinde de faaliyet göstermeye başlayan şirketimiz, yapmış olduğu işlerden dolayı işveren idarelerin güvenini kazanmış, ülkemizin dört bir yanına kurduğu asfalt üretim tesisleri ve inşa ettiği karayollarıyla, Türkiye’nin erişmiş olduğu yaklaşık 64 bin kilometrelik ulaşım ağına ve yeniden yapılanmasına büyük katkıda bulunmuştur. Firmamız; güçlü teknik kadrosu, sorunlara profesyonel yaklaşımları ve geniş makine parkı ile bu alanda da ön sıralarda yer almayı başarmış, ayrıca geniş istihdam olanakları yaratarak ülkemiz ekonomisine de doğrudan katkı sağlamıştır.


Bergiz Grup sahip olduğu sosyal sorumluluk bilinci, kurumsal kültürünün temel taşlarından biridir. Şirketimiz, faaliyet gösterdiği tüm iş alanlarında ve tüm coğrafyalarda bu sorumluluk bilinciyle hareket etmektedir. Tüm çalışmalarında; faaliyetlerinin çevre etkisini asgari düzeyde tutmak, çevreyi ve ekolojik dengeyi koruyacak tedbirler almak, doğal kaynakların tüketimini asgari düzeyde tutmak ve çevre ve toplumsal bilincin gelişmesi ve yerleşmesi için çalışmaktadır. Eğitim altyapısının güçlendirilmesi için her türlü maddi ve manevi destek veren şirketimiz bir çok öğrencimizin eğitiminde de yanında olarak geleceğe daha güvenle bakan ve geleceğe doğru, sağlam adımlarla ilerleyen, kendinden emin gençlerimizin yetişmesinde destek olmuştur.


İnşaat sektöründe haklı yerini almış olan firmamız kalite, çevre ve iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemlerinde temel politika olarak aşağıdaki hususları belirlemiştir. Uluslararası standartları, teknolojiyi ve kaliteyi bütün faaliyetlerde ana prensip kabul ederek müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamayı, tüm birimlerde sürekli gelişme ve iyileştirmeyi uygulayarak, kaynaklarin etkili kullanilmasini sağlamayi kanun, mevzuat ve yönetmeliklere uyarak müşteri şartlarını eksiksiz karşılamak, havaya, toprağa, suya ve diğer doğal ortamlara yönelik kirlenmenin önlenmesini sağlamak, gerek hammadde gerekse enerji kaynaklarını etkin ve planlı kullanımını sağlayarak, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevreyi miras bırakmak ve insan sağlığı ve iş güvenliğini temel prensip edinerek, tüm çalışanlarımızı sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir iş ortamında çalışmalarını sağlamak temel politikamızdır.

 • BERGİZ GRUP

  Bergiz Grup İnşaat, Havacılık ve Tarım Sektöründe Tecrübemiz ve Kalitemizle Hizmetinizdeyiz.Hizmetlerimiz ve Referanslarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bizlere İletişim Araçlarımızdan Ulaşarak Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

 • KURUMSAL MENÜ

 • SEKTÖRLER

 • BİZE ULAŞIN

  ADRES: Zübeyde Hanım Caddesi No: 34 Beştepe Yenimahalle / Ankara

  TELEFON: +90(312) 360 42 42

  FAX 90(0312) 212 85 85

  E-Posta: info@bergiz.com.tr