İlk olarak, Gaziantep Havaalanı Projesinde taşeron olarak görev alınmış, alınan işler taahhüt edilen sürede ve başarılı sonuçlarla teslim edilmiştir. Firma, 1976 yılında müteahhitliğe başlamış ve Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı Projesi gibi yine önemli ve büyük bir projede, Gaziantep-Araban bölgesinde yapılan çalışmalarda, Astaldi S.P.A.’nın taşeronu olarak görev almış, alınan işler yine zamanında ve başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Firmamız, buna benzer daha birçok projede sergilemiş olduğu hızlı ve başarılı hizmetlerle kısa zamanda sektörde kendini göstermeye başlamış ve en önemlisi piyasanın yüksek güvenini kazanmayı başarmıştır.


1985 yılına gelindiğinde İsmet TUTUMLU, sektörde edindiği yüksek tecrübe ve birikimin verdiği cesaretle ‘yola tek başına devam etme’ kararı almış ve yoluna İsmet Tutumlu İnşaat olarak devam etmiştir. 1994 yılında ise kurumsallaşmanın ilk hamlesi olarak şahıs firmasını, tüzel kişiliğe çevirmiş ve adını ise BERGİZ HOLDING koymuştur. Firmamız,kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu istikrarlı performansıyla sürdürülebilir bir büyüme örneği sergilemiş ve Türkiye’nin güçlü ve saygın şirketleri arasındaki yerini almıştır. Kuruluşunu izleyen ilk yıllarda; altyapı işlerine önem veren BERGİZ HOLDING resmi kurumlara bağlı olarak yaptırılan; barajlar, göletler, sulama tesisleri, boru hatları, iletim tünelleri, yol inşaatları, otoyollar ve köy yolları yapım projelerini üstlenmiştir.


Daha sonra ağırlıklı olarak karayolu inşaatı ve bitümlü sıcak karışım(BSK) işlerinde de faaliyet göstermeye başlayan şirketimiz, yapmış olduğu işlerden dolayı işveren idarelerin güvenini kazanmış, ülkemizin dört bir yanına kurduğu asfalt üretim tesisleri ve inşa ettiği karayollarıyla, Türkiye’nin erişmiş olduğu yaklaşık 64 bin kilometrelik ulaşım ağına ve yeniden yapılanmasına büyük katkıda bulunmuştur. Firmamız; güçlü teknik kadrosu, sorunlara profesyonel yaklaşımları ve geniş makine parkı ile bu alanda da ön sıralarda yer almayı başarmış, ayrıca geniş istihdam olanakları yaratarak ülkemiz ekonomisine de doğrudan katkı sağlamıştır.<< Biten Projeler    |    Devam Eden Projeler >>